Разлика помеѓу преработките на „Роман“

Додадени 13 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: oc:Roman
с (r2.7.1) (Бот Додава: jv:Novèl)
с (r2.7.1) (Бот Додава: oc:Roman)
[[no:Roman]]
[[nn:Roman]]
[[oc:Roman]]
[[pnb:ناول]]
[[ps:ناول]]
[[ro:Roman (literatură)]]
[[qu:Kawsay rikch'a]]
[[ru:Роман]]
[[rue:Роман (жанер)]]
[[ru:Роман]]
[[sco:Novelle]]
[[scn:Rumanzu]]
86.434

уредувања