27 јули (родени): Разлика помеѓу преработките

Додадени 366 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
|valign="top" align="right"|[[1835]] 
|[[Џозуе Кардучи]], [[Италија|италијански]] [[поет]], добитник на [[Нобелова награда]] за [[литература]] во [[1906]] година.
|-
|valign="top" align="right"|[[1874]] 
|[[Иван Ачков]], македонски револуционер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1915]] 
|[[Марио дел Монако]], италијански драмски тенор.
|-
|valign="top" align="right"|[[1946]] 
|valign="top" align="right"|[[1965]] 
|[[Хозе Луис Чилаверт]], [[парагвај]]ски [[голман]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1972]] 
|[[Јанко Нинов]], македонски поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1977]]