Разлика помеѓу преработките на „Монголска Народна Партија“

с
нема опис на уредувањето
с (r2.6.4) (Бот Менува: fr:Parti populaire mongol)
с
|бои = црвена
|весник =
|вебсајт = [http://www.mprpmpp.mn/english/ Официјална интернет страница]
}}
'''Монголската Народна Револуционерна Партија''' ([[Монголски јазик|монголски]]: ''Монгол Ардын Хувьсгалт Нам'') е поранешна комунистичка политичка партија во [[Монголија]]. Политичката партија најчесто се пишува и со кратенката МНРП или на монголски јазик ''МАХН''.
1

уредување