Катакана: Разлика помеѓу преработките

Додадени 88 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (r2.6.1) (Бот Додава: hu:Katakana)
Нема опис на уредувањето
|}
 
== Поврзано ==
[[Категорија:Јапонски јазик]]
* [[Канџи]]
* [[Хирагана]]
 
[[Категорија:Јапонски јазиксистем на пишување]]
 
[[ace:Katakana]]