Разлика помеѓу преработките на „Демокрит“

Додадени 3 бајти ,  пред 9 години
с
r2.5.2) (Бот Менува: th:ดิมอคริเทิส
с (r2.6.4) (Бот Додава: kk:Демокрит)
с (r2.5.2) (Бот Менува: th:ดิมอคริเทิส)
[[tl:Democritus]]
[[tt:Демокрит]]
[[th:ดิมอคริเทิส]]
[[th:ดีโมครีตัส]]
[[tr:Demokritos]]
[[uk:Демокріт]]
708

уредувања