Разлика помеѓу преработките на „Сергеј Брин“

Додадени 53 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (r2.5.1) (Бот Додава: jv:Sergey Brin)
Сергеј Брин ([[руски јазик|руски]]:Серге́й Миха́йлович Брин;роден {{роден на|21 |август, |1973}}) е руски и американски [[Информатика|информатичар]] и [[Претприемништво|претприемач]], најдобро познат како ко-основач, заедно со [[Лери Пејџ]], на [[Google]], најголемата [[Интернет]] компанија во светот.
[[Категорија:Руси]]
 
[[Податотека:Sergey Brin.JPG|мини|Сергеј Брин]]