Разлика помеѓу преработките на „Бас-гитара“

Додадени 18 бајти ,  пред 10 години
с
r2.5.4) (Бот Додава: jv:Gitar bass
(дополнување, изменета категоризација)
с (r2.5.4) (Бот Додава: jv:Gitar bass)
[[it:Basso elettrico]]
[[he:גיטרה בס]]
[[jv:Gitar bass]]
[[ka:ბას-გიტარა]]
[[la:Cithara gravis]]
5.215

уредувања