Разлика помеѓу преработките на „Шпанска граѓанска војна“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: yi:שפּאנישע בירגער קריג)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.marxists.org/makedonski/tematskaistorija/spanija/index.htm#spanija Македонска архива за Шпанската граѓанска војна и револуција]
* Сталин Лозановски „Седумдесет години од Шпанската војна“ [http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1&EditionID=940&ArticleID=62060], [http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1&EditionID=941&ArticleID=62142], [http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1&EditionID=942&ArticleID=62278], [http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1&EditionID=943&ArticleID=62326], [http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1&EditionID=945&ArticleID=62461], [http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1&EditionID=946&ArticleID=62545]
* [http://www.isi.mod.gov.rs/docs/sr/vig_feb_2008_print.pdf августАвгуст Лешник „Југословенските интербригадисти во Шпанија“ во „Војно-историјски гласник“, бр. 1-2/2007, 21-49 стр.] (српски)
 
 
6.352

уредувања