Жан-Мари Пелт: Разлика помеѓу преработките

Одземени 74 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Multiple issues |notability=February 2011 |refimprove=February 2011 }} thumb|Жан-Мари Пелт Професорот '''Жан...)
 
Нема опис на уредувањето
{{Multiple issues
|notability=February 2011
|refimprove=February 2011
}}
 
[[File:Jm pelt.JPG|thumb|Жан-Мари Пелт]]
Професорот '''Жан-Мари Пелт''' ({{роден|24|октомври|1933}}) е [[Франција|Француски]] [[Ботаничар]].