Разлика помеѓу преработките на „Неметал“

Додадени 34 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додаје: bg:Неметал Мења: th:ธาตุอโลหะ
с (Бот Додаје: ast:Non metal)
с (Бот Додаје: bg:Неметал Мења: th:ธาตุอโลหะ)
[[ar:لا فلز]]
[[ast:Non metal]]
[[bg:Неметал]]
[[ca:No metall]]
[[cs:Nekov]]
[[sr:Неметал]]
[[sv:Icke-metall]]
[[th:ธาตุอโลหะ]]
[[tr:Ametal]]
[[zh:非金属元素]]
46.384

уредувања