Грб на Танзанија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 112 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Грб Танзаније)
Нема опис на уредувањето
{{Африка по тема|Грб на}}
 
[[Категорија:Национални симболи на Танзанија]]
[[Категорија:Државни грбови во Африка]]
 
[[ar:شعار تنزانيا]]