Грб на Танзанија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 33 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: sr:Грб Танзаније
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: ar, ca, eo, fi, hr, ja, ko, lt, ru, sh, yo)
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Грб Танзаније)
[[pt:Brasão de armas da Tanzânia]]
[[ru:Герб Танзании]]
[[sr:Грб Танзаније]]
[[sh:Grb Zanzibara]]
[[fi:Tansanian vaakuna]]
34.422

уредувања