Социјалистичка Република Словенија: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (r2.5.2) (Бот Додава: fi:Slovenian sosialistinen tasavalta)
Нема опис на уредувањето
| знаме = Flag of SR Slovenia.svg
| грб = SR Slovenia coa.png
| мапа= Map of the republics of Yugoslavia mk.svg
| карта = SFRY Slovenia.png
| главен град = [[Љубљана]]
| јазик = [[словенечки јазик|словенечки]]