Александар Лурија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 56 бајти ,  пред 10 години
с
Нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: be:Аляксандр Раманавіч Лурыя)
[[Категорија:Руски психолози]]
 
[[be:Аляксандр Раманавіч Лурыя]]
[[bg:Александър Лурия]]
[[de:Alexander Romanowitsch Lurija]]
86.434

уредувања