Разлика помеѓу преработките на „100 (број)“

Додаден 41 бајт ,  пред 10 години
с
r2.6.5) (Бот Додава: bo:༡༠༠ (གྲངས་ཀ།)
с (r2.5.2) (Бот Додава: lv:100 (skaitlis))
с (r2.6.5) (Бот Додава: bo:༡༠༠ (གྲངས་ཀ།))
[[az:100 (ədəd)]]
[[ba:Йөҙ]]
[[bo:༡༠༠ (གྲངས་ཀ།)]]
[[ca:Cent]]
[[cv:100 (хисеп)]]
[[kn:ನೂರು]]
[[rn:Ijana]]
[[koi:Сё]]
[[ht:100 (nonm)]]
[[la:Centum]]
[[nn:Hundre]]
[[pnb:100]]
[[koi:Сё]]
[[pt:Cem]]
[[qu:Pachak]]
4.013

уредувања