Разлика помеѓу преработките на „Денис Мењшов“

Додадени 13 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
|прекар =
|цело име = Денис Николаевич Меншов
|роден(а)-датум = [[25{{роден на|25|јануари]] [[|1978]]}}
|роден(а)-место = [[Орел]], [[Русија]]
|починал(а)-датум =