Разлика помеѓу преработките на „Шангај“

Додадени 29 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: ne:शाङ्घाई
с (r2.7.1) (Бот Додава: ku:Şanghay)
с (r2.7.1) (Бот Додава: ne:शाङ्घाई)
[[nah:Xanghai]]
[[nl:Shanghai]]
[[ne:शाङ्घाई]]
[[ja:上海市]]
[[no:Shanghai]]
[[rm:Schanghai]]
[[qu:Shanghai]]
[[ru:Шанхай]]
[[rue:Шанґгай]]
[[ru:Шанхай]]
[[sah:Шанхай]]
[[sco:Shanghai]]
86.434

уредувања