Разлика помеѓу преработките на „Функција (математика)“

с
r2.6.4) (Бот Додава: kk:Функция аргументі
с (Бот Додава: nap:Funzione (matematica); козметички промени)
с (r2.6.4) (Бот Додава: kk:Функция аргументі)
[[he:פונקציה]]
[[ka:ფუნქცია (მათემატიკა)]]
[[kk:Функция аргументі]]
[[lo:ຕຳລາ (ຄະນິດສາດ)]]
[[la:Functio]]
126.090

уредувања