Разлика помеѓу преработките на „Зима“

Додадени 30 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.2) (Бот Додава: xmf:ზოთონჯი
с (Бот Додава: pih:Winta)
с (r2.6.2) (Бот Додава: xmf:ზოთონჯი)
[[hu:Tél]]
[[mr:हिवाळा]]
[[xmf:ზოთონჯი]]
[[ms:Musim sejuk]]
[[ro:Iarnă]]
[[nah:Cehuetzilizpan]]
[[nl:Winter]]
[[pt:Inverno]]
[[ksh:Wengkter]]
[[ro:Iarnă]]
[[qu:Chiri mit'a]]
[[ru:Зима]]
2.347

уредувања