Пасиште: Разлика помеѓу преработките

Додадени 43 бајти ,  пред 14 години
с
Бот Додаје: it, no, qu Мења: sv
сНема опис на уредувањето
с (Бот Додаје: it, no, qu Мења: sv)
[[de:Weide (Grünland)]]
[[en:Pasture]]
[[it:Pascolo]]
[[lt:Ganykla]]
[[nl:Weiland]]
[[no:Beite]]
[[pl:Pastwisko]]
[[pt:Pasto]]
[[qu:Michiy]]
[[simple:Pasture]]
[[sv:FäbodvallFäboddrift]]
101

уредување