Разлика помеѓу преработките на „Фински јазик“

Додадени 25 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.2) (Бот Додава: bat-smg:Soumiu kalba
с (r2.7.1) (Бот Додава: fo:Finskt mál)
с (r2.6.2) (Бот Додава: bat-smg:Soumiu kalba)
[[kw:Finnek]]
[[rw:Igifinilande]]
[[koi:Фин кыв]]
[[kv:Финн кыв]]
[[la:Lingua Finnica]]
[[mhr:Финн йылме]]
[[pnb:فنی]]
[[koi:Фин кыв]]
[[pms:Lenga finlandèisa]]
[[nds:Finnsche Spraak]]
[[yi:פיניש]]
[[yo:Èdè Fínlándì]]
[[bat-smg:Soumiu kalba]]
[[zh:芬兰语]]
2.347

уредувања