Вештачки јазик: Разлика помеѓу преработките

Одземен 1 бајт ,  пред 11 година
с
r2.6.4) (Бот Менува: an:Luenga construita
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: jv:Basa damelan)
с (r2.6.4) (Бот Менува: an:Luenga construita)
[[af:Kunsmatige taal]]
[[ar:لغة مصطنعة]]
[[an:Luenga construyitaconstruita]]
[[bn:কৃত্রিম ভাষা]]
[[zh-min-nan:Jîn-chō gí-giân]]
127.201

уредување