Разлика помеѓу преработките на „Грб на Танзанија“

Одземени 43 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{infobox Coat of arms |name = Грб на Танзанија |image = Coat of arms of Tanzania.svg |image_width = 200 |mi...)
 
[[sw:Nembo ya Tanzania]]
[[zh:坦桑尼亚国徽]]
{{Африка по тема|Грб на}}