Пиластер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 24 бајти ,  пред 15 години
с
Бот Додаје: ru:Пилястра
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Бот Додаје: ru:Пилястра)
[[pl:Pilaster]]
[[pt:Pilastra]]
[[ru:Пилястра]]
[[sv:Pilaster]]
6.250

уредувања