Разлика помеѓу преработките на „Грб на Франција“

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{infobox Coat of arms |name = '''Франција''' |image = Armoiries république française.svg |image_width = 180 |mi...)
 
* Маслиновото гранче симболизира мир.
* [[Даб]]овото гранче симболизира долговечност.
* Сноп прачки со секирата ја симболизираат правдата (традиција на [[Римјани|Рим]], не на [[фашизам|фашизмот]]).
 
==Видете уште и==