Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Додадени 69 бајти ,  пред 12 години
с
(Бот-форматирање на селата.)
 
[[Категорија:Села во Општина Врапчиште]]
[[Категорија:Села во Република Македонија]]
 
[[bg:Калище (Община Врабчище)]]
[[sq:Kalishti]]
46.384

уредувања