Каза: Разлика помеѓу преработките

Додадени 18 бајти ,  пред 15 години
с
Бот Додаје: bg:Кааза
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Бот Додаје: bg:Кааза)
[[Категорија: Отоманска Империја]]
 
[[bg:Кааза]]
[[en:Kaza]]
46.384

уредувања