Разлика помеѓу преработките на „Азотна киселина“

с
Бот Додава: kk:Азот Қышқылы
с (Отстрането уредувањето на 77.29.60.42 (разговор), вратено на последната верзија на EmausBot)
с (Бот Додава: kk:Азот Қышқылы)
[[it:Acido nitrico]]
[[he:חומצה חנקתית]]
[[kk:Азот Қышқылы]]
[[lv:Slāpekļskābe]]
[[lt:Azoto rūgštis]]
101

уредување