Разлика помеѓу преработките на „Тимар“

Одземени 43 бајти ,  пред 10 години
с
r2.5.2) (Бот Додава: cs Брише: bs, hr, hu, sq
с (Бот Додава: sq:Defter, bs:Defter, hr:Defter, hu:Defter, it:Timar Менува: pl:Timar)
с (r2.5.2) (Бот Додава: cs Брише: bs, hr, hu, sq)
{{Никулец}}
 
[[Категорија:Економија на Отоманската империја]]
[[bs:Defter]]
 
[[bg:Тимар]]
[[cs:Timar]]
[[de:Tımar]]
[[en:Timar]]
[[fr:Timar]]
[[hr:Defter]]
[[it:Timar]]
[[he:טימאר]]
[[hu:Defter]]
[[pl:Timar]]
[[ru:Тимар]]
[[sq:Defter]]
[[sl:Timar]]
[[tr:Tımar]]
 
[[Категорија:Економија на Отоманската империја]]
24.401

уредување