Разлика помеѓу преработките на „Зелен ’Рт“

Додадени 28 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Додава: mrj:Кабо-Верде Менува: be:Каба-Вердэ
с (r2.6.2) (Бот Додава: kk:Кабо-Верде)
с (Бот Додава: mrj:Кабо-Верде Менува: be:Каба-Вердэ)
[[bjn:Tanjung Verde]]
[[zh-min-nan:Chheⁿ-kak Kiōng-hô-kok]]
[[be:Каба-ВэрдэВердэ]]
[[be-x-old:Каба-Вэрдэ]]
[[bcl:Kabo nin Berde]]
[[ht:Kap Vè]]
[[ku:Kap Verde]]
[[mrj:Кабо-Верде]]
[[la:Promontorium Viride]]
[[lv:Kaboverde]]
101

уредување