Каталонски јазик: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
r2.6.5) (Бот Менува: mzn:کاتالونیایی زوون
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.6.4) (Бот Додава: roa-rup:Limba catalanã)
с (r2.6.5) (Бот Менува: mzn:کاتالونیایی زوون)
[[mr:कातालान भाषा]]
[[arz:كاتالانى]]
[[mzn:کاتالونیکیکاتالونیایی زیوونزوون]]
[[ms:Bahasa Catalonia]]
[[ro:Limba catalană]]
[[mn:Каталан хэл]]
[[nah:Catalantlahtōlli]]
[[crh:Katalan tili]]
[[ty:Reo Tatarūnia]]
[[ro:Limba catalană]]
[[rm:Lingua catalana]]
[[qu:Katalan simi]]
3.967

уредувања