Разлика помеѓу преработките на „Лугано (езеро)“

Додадени 37 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: sr:Лугано (језеро)
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Лугано (језеро))
[[Категорија:Езера во Италија]]
[[Категорија:Езера во Швајцарија]]
 
'''Задебелен текст'''
 
[[als:Luganersee]]
[[gd:Loch Lugano]]
[[it:Lago di Lugano]]
[[ja:ルガーノ湖]]
[[la:Ceresius lacus]]
[[lv:Lugāno ezers]]
[[hu:Luganói-tó]]
[[nl:Meer van Lugano]]
[[ja:ルガーノ湖]]
[[no:Luganosjøen]]
[[nn:Luganosjøen]]
[[ru:Лугано (озеро)]]
[[sq:Liqeni Lugano]]
[[sr:Лугано (језеро)]]
[[sv:Luganosjön]]
[[tr:Lugano Gölü]]
[[uk:Луґано (озеро)]]
[[vec:Łago de Ługan]]
[[zh:盧加諾湖]]'''Задебелен текст'''
86.434

уредувања