Полтавска Област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 23 бајти ,  пред 11 година
с
r2.6.4) (Бот Додава: war:Poltava Oblast
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: ko:폴타바 주)
с (r2.6.4) (Бот Додава: war:Poltava Oblast)
[[tr:Poltava Oblastı]]
[[uk:Полтавська область]]
[[war:Poltava Oblast]]
[[zh:波尔塔瓦州]]
127.308

уредувања