Разлика помеѓу преработките на „Крушица (Кичевско)“

Додадени 4 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Македонија)
| име=Крушица (Кичевско)
| општина=[[Општина Вранештица]]
| популација=5
| поштенски број=
| надморска височина=788
| географска широчина=41° 31' 27" сев. ш.
| географска должина=21° 3' 6" ист. д.
Анонимен корисник