Курска Област: Разлика помеѓу преработките

Додадени 20 бајти ,  пред 11 година
с
r2.6.4) (Бот Додава: diq:Kursk Oblast
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.5.2) (Бот Менува: fa:استان کورسک)
с (r2.6.4) (Бот Додава: diq:Kursk Oblast)
 
[[Категорија:Курска област]]
 
[[kbd:Курск област]]
 
[[ace:Oblast Kursk]]
[[pl:Obwód kurski]]
[[pt:Oblast de Kursk]]
[[kbd:Курск област]]
[[ro:Regiunea Kursk]]
[[ru:Курская область]]
[[vi:Kursk (tỉnh)]]
[[war:Kursk Oblast]]
[[diq:Kursk Oblast]]
[[zh:库尔斯克州]]
127.228

уредувања