Актобинска област: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: en:Aktobe Province)
Нема опис на уредувањето
{{Provinces of Kazakhstan}}
 
[[Category:Покраини вона Казахстан]]
[[Category:Актобе (покраина)]]