Амбасадор: Разлика помеѓу преработките

Додадени 18 бајти ,  пред 11 година
с
r2.6.5) (Бот Додава: ps:سفارت
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Менува: la:Legatus (civilitas))
с (r2.6.5) (Бот Додава: ps:سفارت)
[[no:Ambassadør]]
[[nn:Ambassadør]]
[[ps:سفارت]]
[[pl:Ambasador]]
[[pt:Embaixador]]
4.013

уредувања