Разлика помеѓу преработките на „Света“

Додадени 6 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Промена на шаблон: Инфокутија Села во Македонија; козметички промени)
| име=Света
| општина=[[Општина Демир Хисар]]
| популација=332
| поштенски број=
| надморска височина=671
| географска широчина=
| географска должина=