Разлика помеѓу преработките на „Орце Николов“

Додадени 56 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
* [http://www.cybermacedonia.com/borcenik.html Биографија на Орце Николов на англиски јазик]
 
{{Народни херои на Македонија}}
[[Категорија:Македонски комунисти]]
[[Категорија:Македонски народни херои]]