Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Додадени 5 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот брише Шаблон: Без извори)
 
'''Калиште''' е село во [[Општина Врапчиште]], во околината на градот [[Гостивар]].
 
| име=Калиште
| општина=[[Општина Врапчиште]]
| популација=681
| поштенски број=
| надморска височина=775
| географска широчина=20° 51' 29" сев. ш.
| географска должина=41° 52' 36" ист. д.