Разлика помеѓу преработките на „9 јули (починале)“

Додадени 222 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
|valign="top" align="right"|[[1441]] 
|[[Јан ван Ајк]], фламански [[сликар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1746]] 
|[[Филип V (Шпанија)|Филип]], шпански крал.
|-
|valign="top" align="right"|[[1850]] 
|valign="top" align="right"|[[1992]] 
|[[Ханс Ем]], најстариот член на [[МАНУ]]. Учесник е во НОВ на македонскиот народ од [[1941]] година.
|-
|valign="top" align="right"|[[2001]] 
|[[Бедри Халими]], член на ОНА.
|}
<noinclude>