Разлика помеѓу преработките на „9 јули (починале)“

Додадени 243 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: бришење на шаблон {{Без извори}})
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1441]] 
|[[Јан ван Ајк]], фламански [[сликар]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1850]] 
|[[Маргарет Фулер]], американска новинарка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1913]] 
|[[Михаил Анагностакос]], грчки офицер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1934]]