Разлика помеѓу преработките на „Белата куќа“

Додадени 17 бајти ,  пред 9 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: kk:Ақ Үй
с (r2.7.1) (Бот Додава: ku:Qesra Spî)
с (r2.7.1) (Бот Додава: kk:Ақ Үй)
[[kn:ಶ್ವೇತ ಭವನ]]
[[ka:თეთრი სახლი]]
[[kk:Ақ Үй]]
[[rw:Perezidansi y’Amerika]]
[[ku:Qesra Spî]]
86.434

уредувања