Разлика помеѓу преработките на „Џовани Бокачо“

Додадени 26 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: id:Giovanni Boccaccio
с (Бот Менува: ar:جيوفاني بوكاتشيو)
с (r2.7.1) (Бот Додава: id:Giovanni Boccaccio)
[[hr:Giovanni Boccaccio]]
[[io:Giovanni Boccaccio]]
[[id:Giovanni Boccaccio]]
[[os:Боккаччо, Джованни]]
[[is:Giovanni Boccaccio]]
[[ka:ჯოვანი ბოკაჩო]]
[[ku:Giovanni Boccaccio]]
[[mrj:Боккаччо, Джованни]]
[[la:Iohannes Boccacius]]
[[lv:Džovanni Bokačo]]
[[no:Giovanni Boccaccio]]
[[nn:Giovanni Boccaccio]]
[[mrj:Боккаччо, Джованни]]
[[pms:Giovanni Boccaccio]]
[[nds:Giovanni Boccaccio]]
86.434

уредувања