Разлика помеѓу преработките на „Светско наследство на УНЕСКО“

с
r2.7.1) (Бот Додава: nap:Patrimmonio 'e ll'umanità
с (r2.6.1) (Бот Менува: az:Ümumdünya irsi)
с (r2.7.1) (Бот Додава: nap:Patrimmonio 'e ll'umanità)
[[ne:युनेस्को विश्व सम्पदा क्षेत्र]]
[[ja:世界遺産]]
[[nap:Patrimmonio 'e ll'umanità]]
[[no:Verdensarven]]
[[nn:Verdsarv]]
86.434

уредувања