Разлика помеѓу преработките на „Лојане“

Додадени 7 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Менува Категорија:Кумановско села)
| име=Лојане
| општина=[[Општина Липково]]
| популација=2682
| поштенски број=
| надморска височина=382
| географска широчина=42° 13' 59" сев. ш.
| географска должина=21° 39' 54" ист. д.