Разлика помеѓу преработките на „Пер Мертезакер“

Додадени 42 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
}}
 
'''Пер Мертезакер''' ({{lang-de|Per Mertesacker}}) (роден на {{роден на|29 |септември|1984}} во [[{{роден во|Хановер]]}}, [[Западна Германија]]) е Германски фудбалер кој игра за [[ФК Вердер Бремен|Вердер Бремен]] и за [[Национален фудбалски тим на Германија|Германија]].
 
== Клубска кариера ==