Разлика помеѓу преработките на „Еди Ирвајн“

Додадени 20 бајти ,  пред 9 години
с
r2.6.3) (Бот Додава: lt:Eddie Irvine
с (r2.6.3) (Бот Додава: lt:Eddie Irvine)
[[Категорија:Пилоти од Ферари во Формула 1]]
[[Категорија:Британци]]
 
Своето деби во [[Формула 1]] го имал во [[1993]] година. Во текот на својата кариера во Формула 1, тој бил возач на [[Џордан Гранд При|Џордан]], [[Ферари]] и [[Јагуар Гранд При|Јагуар]].
 
Својата кариера ја завршил во [[2002]] година.
 
[[bs:Eddie Irvine]]
[[da:Eddie Irvine]]
[[de:Eddie Irvine]]
[[en:Eddie Irvine]]
[[et:Eddie Irvine]]
[[en:Eddie Irvine]]
[[es:Eddie Irvine]]
[[fr:Eddie Irvine]]
[[it:Eddie Irvine]]
[[lv:Edijs Irvains]]
[[lt:Eddie Irvine]]
[[hu:Eddie Irvine]]
[[nl:Eddie Irvine]]
[[sv:Eddie Irvine]]
[[tr:Eddie Irvine]]
 
Своето деби во [[Формула 1]] го имал во [[1993]] година. Во текот на својата кариера во Формула 1, тој бил возач на [[Џордан Гранд При|Џордан]], [[Ферари]] и [[Јагуар Гранд При|Јагуар]].
 
Својата кариера ја завршил во [[2002]] година.
5.830

уредувања