Разлика помеѓу преработките на „Робињо“

Додадени 179 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| caption =
| fullname = Робсон де Соуза
| dateofbirth = {{birthроден date and ageна|198425|1јануари|25|df=yes1984}}
| cityofbirth = [[Сао Висенте]]
| countryofbirth = [[Бразил]]
[[Категорија:Фудбалери на Милан]]
[[Категорија:Бразилски фудбалери]]
[[Категорија:Фудбалери на Светско првенство 2006]]
[[Категорија:Фудбалери на Светско првенство 2010]]
 
[[ar:روبينهو]]