Разлика помеѓу преработките на „Робињо“

Додаден 1.371 бајт ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
За Националниот тим на Бразил има одиграно 84 натпревари и има постигнато 25 голови.
 
{{A.C. Milan squad}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Робињо}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Сантош]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Реал Мадрид]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Манчестер Сити]]
[[Категорија:Фудбалери на Милан]]
[[Категорија:Бразилски фудбалери]]
 
[[ar:روبينهو]]
[[ast:Robinho]]
[[bn:রবিনিয়ো]]
[[bg:Робиньо]]
[[ca:Robson de Souza]]
[[cs:Robinho]]
[[da:Robinho]]
[[de:Robinho]]
[[en:Robinho]]
[[et:Robinho]]
[[el:Ρόμπσον Ντε Σόουζα]]
[[es:Robinho]]
[[eo:Robinho]]
[[fa:روبینیو]]
[[fr:Robinho]]
[[ga:Robinho]]
[[ko:호비뉴]]
[[hr:Robinho]]
[[id:Robinho]]
[[it:Robinho]]
[[he:רוביניו]]
[[jv:Robinho]]
[[ka:რობინიო]]
[[la:Robinho]]
[[lv:Robinju]]
[[lt:Robinho]]
[[hu:Robinho]]
[[mr:रोबिन्हो]]
[[ms:Robinho]]
[[nl:Robinho]]
[[ja:ロビーニョ]]
[[no:Robinho]]
[[nn:Robinho]]
[[pl:Robinho]]
[[pt:Robinho]]
[[ro:Robinho]]
[[qu:Robinho]]
[[ru:Робиньо]]
[[sq:Robinho]]
[[simple:Robinho]]
[[sk:Robson de Souza]]
[[sr:Робињо]]
[[fi:Robinho]]
[[sv:Robinho]]
[[th:โรบินยู]]
[[tr:Robinho]]
[[uk:Робінью]]
[[vi:Robinho]]
[[zh:羅賓奴]]
== Наводи ==
{{наводи}}